Integracja danych dla transportu i logistyki

Jako jedna z najstarszych gałęzi przemysłu na świecie, branża transportowa przechodziła wiele zmian, aby utrzymać przewagę konkurencyjną. W czasach globalnej cyfryzacji zbierane informacje mogą być cennym źródłem wiedzy na temat klientów, posiadanych zasobów oraz kierunków dalszego rozwoju.

Wizualizacja tras oraz monitoring ruchu

W momencie decyzji o ekspansji usług na nieznane rynki warto posiadać komplet informacji na temat lokalnej infrastruktury – niezależnie od tego, czy zajmujesz się transportem naziemnym, lotniczym czy morskim. Dzięki zebraniu informacji na temat aktualnego ruchu, warunków pogodowych czy rozmieszczeniu strategicznych punktów możesz optymalnie oraz bezpiecznie planować trasy przejazdu.

Zarządzanie gruntami oraz prace urbanistyczne

Zapotrzebowanie na usługi transportowe wzrasta wraz z liczbą ludności oraz w wyniku jej stopniowego bogacenia się. Dzięki uważnemu monitorowaniu danych i prowadzeniu projektów, będziesz w stanie optymalnie rozplanować inwestycje, łatwiej zidentyfikujesz obszary strategiczne, zoptymalizujesz pracę swoich pracowników wraz z wykorzystaniem posiadanej floty.

Wizualizacja scenariuszy transportu

Przedstawienie danych w formie 3D sprawi, że łatwiej i sprawniej zwizualizujesz łańcuchy dostaw. Pozwoli Ci to wykryć ich słabe punkty, wymagające pilnej naprawy.

Udostępnianie danych i łączenie systemów

Kluczem do odpowiedniego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa, nie tylko tych z branży transportowej, jest odpowiednia komunikacja. Dzięki szerokim możliwościom modyfikacji i udostępniania danych w FME, każdy z działów zaczynając od kierowców, przez planistów, dział zakupów, kończąc na kierownictwie otrzyma te informacje, które są dla niego kluczowe. Przyspieszy to proces podejmowania decyzji, dzięki czemu zaoszczędzisz cenny czas i pieniądze.

Organizacja danych do zarządzania Internetem Rzeczy

Rozwiązania z zakresu Internetu Rzeczy (IoT) na dobre wkraczają w świat transportu i logistyki. Dzięki integracji wysyłanych powiadomień o statusie i lokalizacji pojazdów oraz przesyłek, wszystkie osoby potrzebujące takich informacji będą je miały zawsze pod ręką.

Zarządzanie diagnostyką pojazdów

Dane na temat stanu technicznego Twojej floty pochodzą z różnych systemów. Mogą nimi być zewnętrzne rejestry, dane GPS lub informacje z wbudowanych portów diagnostycznych. Dzięki połączeniu tych informacji z planowanymi trasami przejazdów, łatwiej zaplanujesz diagnostykę i będziesz w stanie na bieżąco kontrolować stan techniczny swojej floty. Zaoszczędzisz tym samym czas i unikniesz nieplanowanych przerw w dostawach.