Szkolenia FME

Poznaj ofertę naszych szkoleń FME, dzięki którym poszerzysz kompetencje z zakresu integracji danych. Prowadzą je eksperci i certyfikowani trenerzy FME, zarówno stacjonarnie, jak i online – wybierz formę najwygodniejszą dla siebie. Oprócz standardowych programów prowadzimy także szkolenia, w których zakres jest idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Oferta szkoleńKalendarium

FME Desktop Basic e-learning – kurs video

Elastyczna, przystępna forma nauki zarówno podstawowych, jak i bardziej zaawansowanych zagadnień związanych z integracją, konwersją, transformacją i walidacją danych geoprzestrzennych przy pomocy FME.

Szczegóły
kontakt FME

Wprowadzenie do FME Desktop

Znacznie skrócona wersja standardowego szkolenia FME Desktop Basic, dzięki której zapoznasz się z narzędziem. Dowiesz się też, w jaki sposób FME pracuje z danymi, niezależnie od formatu lub struktury.

Szczegóły

FME Desktop Basic

Standardowe szkolenie z obsługi FME Desktop – najlepsze, jeśli rozpoczynasz pracę z tym narzędziem. Podczas kursu zapoznasz się z komponentami FME Desktop i ich podstawowymi możliwościami.

Szczegóły

FME Desktop Advanced

Szkolenie z obsługi FME Desktop – idealne, jeśli chcesz poznać zaawansowane sposoby pracy z tym oprogramowaniem. Podczas kursu udoskonalisz umiejętności pracy z FME i poznasz jego dodatkowe możliwości.

Szczegóły

FME Server

Szkolenie standardowe z obsługi FME Server, podczas którego omówimy zagadnienia praktyczne (m.in. automatyzację procesów) i administracyjne. Podczas kursu poznasz architekturę FME Server oraz jego możliwości i zastosowania.

Szczegóły

FME i usługi sieciowe/REST API

Na szkoleniu rozwiniesz umiejętności tworzenia aplikacji opartych na REST API FME Server. Poznasz także możliwości pracy z FME pod kątem pobierania i udostępniania danych w postaci usług/serwisów sieciowych.

Szczegóły

FME dla danych nieprzestrzennych

Pracujesz na co dzień z danymi tabelarycznymi, z arkuszami kalkulacyjnymi i bazami danych? Na szkoleniu poznasz podstawy pracy z atrybutami danych oraz bazami danych, danymi tabelarycznymi, tekstowymi i dokumentami.

Szczegóły

Integracja i walidacja danych w FME

Podczas szkolenia poznasz możliwości i funkcjonalności FME, które pozwalają na integrację oraz walidację danych. Pokażemy Ci także sposoby łączenia się z różnymi źródłami danych, tj. bazami danych, usługami sieciowymi, danymi lokalnymi itp.

Szczegóły

Praca z bazami danych w FME

Na szkoleniu poznasz sposoby na integrację różnych systemów bazodanowych. Kurs obejmuje zagadnienia związane z różnymi rodzajami baz danych – od relacyjnych, obiektowych, przez bazy danych przestrzennych, aż do baz NoSQL.

Szczegóły

Język Python w FME

Rozszerz standardowe możliwości FME w pracy z danymi, wprowadzając Pythona – przejrzysty i łatwy do nauczenia język programowania. Na kursie nauczysz się tworzenia skryptów w Pythonie i ich wykorzystania w FME.

Szczegóły
Data Processing

Interesuje Cię dedykowane szkolenie?

Nie widzisz szkolenia, które w 100% spełnia Twoje potrzeby? Każdy program możemy dowolnie rozszerzyć lub zmodyfikować. Prowadzimy zarówno szkolenia otwarte, jak i szyte na miarę, uwzględniające potrzeby Twoje i Twojej firmy. Jeśli masz inny pomysł lub specjalne wymagania co do wykorzystania FME – napisz do nas! Jesteśmy otwarci na propozycje i chętnie zaplanujemy indywidualny program szkolenia.

Porozmawiajmy

Dlaczego warto uczyć się FME razem z nami?

 • Jesteśmy jedynym oficjalnym Parterem Safe Software w Polsce – nasz zespół jest upoważniony do przeprowadzania szkoleń z obsługi FME
 • Nasz zespół to grupa doświadczonych i certyfikowanych ekspertów i trenerów FME
 • Przeprowadziliśmy już kilkadziesiąt szkoleń w firmach oraz instytucjach z rozmaitych branż i przeszkoliliśmy setki nowych użytkowników FME

Co (oprócz nowych kompetencji) zyskujesz po szkoleniach?

 • Dostęp do 60-dniowej licencji testowej, dzięki której możesz przetestować możliwości FME
 • Możliwość konsultacji – jeśli będziesz mieć dodatkowe pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji
 • Zapewniamy materiały szkoleniowe w języku polskim

Co o szkoleniach sądzą uczestnicy?

Osoba prowadząca zajęcia była bardzo zaangażowana w wykonywanie ćwiczeń i chęć pomocy kursantom.

FME Desktop Advancedmarzec 2020

Bardzo merytoryczne, dobrze poprowadzone szkolenie. Możliwość zapoznania się z wieloma aspektami oprogramowania. Miła atmosfera podczas szkolenia.

FME Desktop Basicstyczeń 2020

Możliwość poszerzenia wiedzy i wykorzystanie nabytych umiejętności w pracy.

FME Desktop AdvancedListopad 2020

Szeroki zakres omawianych zagadnień, dobra znajomość tematu przez prowadzącego szkolenie, praktyczne podejście do omawianych zagadnień.

FME Desktop AdvancedListopad 2020

Szkolenie zaznajamia z podstawowymi funkcjami FME, uczy poruszania się po programie oraz zaznajamia z dobrymi praktykami w tworzeniu narzędzi.

FME Desktop BasicGrudzień 2020

Informacje były podane w sposób zrozumiały i przystępny. Nie było problemu z zadawaniem pytań w każdym momencie szkolenia.

FME Desktop BasicGrudzień 2020

Elastyczność prowadzącego w stosunku do kolejności wykonywanych zadań. Skupianie się na zadaniach, które odpowiadały najbardziej na problemy uczestników szkolenia.

FME Desktop BasicGrudzień 2020

Duża ilość praktyki, ciekawe zadania szkoleniowe, różnorodność zadań i ich zróżnicowanie poziomowe.

FME Desktop BasicMaj 2020

Kalendarium szkoleń

Znajdziesz tutaj orientacyjne daty szkoleń – zanim je uruchomimy, musi zebrać się grupa uczestników. Skorzystaj z formularza kontaktowego lub napisz do nas, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat dokładnych terminów.

 • Styczeń – Wprowadzenie do FME
 • Luty – FME Desktop Basic
 • Marzec – FME Desktop Advanced, FME dla danych nieprzestrzennych
 • Kwiecień – Integracja i walidacja danych
 • Maj – FME Desktop Basic i Advanced, FME Server (17.05.)
 • Czerwiec – Język Python w FME
 • Lipiec – FME Server
 • Sierpień – FME – praca z bazami danych, Wprowadzenie do FME
 • Wrzesień – FME Desktop Basic
 • Październik – FME Desktop Advanced
 • Listopad – FME i usługi sieciowe/REST API
 • Grudzień – FME Server

Zastrzegamy sobie prawo odwołania lub zmiany terminu szkolenia w przypadku braku odpowiedniej liczby chętnych.

Dowiedz się więcej o szkoleniach

95% uczestników było zadowolonych ze szkoleń – dołącz do nich i naucz się w pełni wykorzystywać możliwości FME. Zgłoś się do nas przez formularz, napisz, które szkolenia Cię interesują, czy wolisz formę stacjonarną czy online, ile osób miałoby brać udział w kursie, a my odezwiemy się do Ciebie z ofertą.

  Które szkolenie Cię interesuje? (Jeśli chcesz wybrać więcej niż jedno, przytrzymaj ctrl podczas wybierania).

  Wybierz formę szkolenia
  onlinestacjonarne

  Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Globema sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Przysługuje Państwu prawo dostępu do danych osobowych, prawo ich sprostowania, prawo do ograniczenia ich przetwarzania, prawo do usunięcia danych, a także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych osobowych. Szczegółowe zasady przetwarzania Państwa danych osobowych są zawarte w Polityce Prywatności.