world-tour_2019

FME World Tour 2019

Warszawa – 26.03.2019

FME World Tour 2019 w Warszawie już za nami!

26 marca spotkaliśmy się na FME World Tour – już po raz drugi w Warszawie (a po raz czwarty w Polsce). Konferencję poprzedziły warsztaty, które odbyły się dzień przed wydarzeniem. Gościliśmy dwie grupy uczestników – warsztaty podstawowe poprowadziła Joanna Madrjas, a grupę zaawansowaną – Arkadiusz Pierchała – globemowi trenerzy FME.

Drugiego dnia mogliśmy posłuchać wielu interesujących prelegentów. Pierwsza sesja – po krótkim powitaniu przez Globemę – należała do gości z Kanady, przedstawicieli producenta FME – firmy Safe Software. Atsuko Froats opowiedziała o historii Safe Software oraz współpracy z Globemą. Z kolei Gerhard Fischl wprowadził uczestników w tajniki nowego FME 2019 – zarówno aplikacji desktopowej, jak i FME Server.
W kolejnej sesji – FME dla Big Data – usłyszeliśmy o kolejnych automatyzacjach prac w KGHM możliwych dzięki FME Server, generowaniu modeli 3D budynków w GUGiK oraz migracjach danych telekomunikacyjnych dla międzynarodowych operatorów.
Popołudniową sesję o 3D Cities rozpoczął prof. dr hab. inż. Dariusz Gotlib, który opowiedział o kształceniu młodych geoinformatyków na Politechnice Warszawskiej. Ci z kolei przedstawili swoją autorską grę wspomagającą planowanie przestrzenne w Warszawie, która to gra zwyciężyła w tegorocznym Hackathonie Geoinformacyjnym. Usłyszeliśmy też o historii powstawania miast 3D w Polsce, a także mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej ich pionierowi – miastu Poznań.

Ostatnia sesja poświęcona była danym otwartym w kontekście FME Desktop i FME Server. Wszystkie prezentacje są dostępne do pobrania poniżej.
W przerwach uczestnicy konferencji mieli okazję zapoznać się z FME Server oraz FME AR – formatem FME umożliwiającym oglądanie danych przestrzennych w rozszerzonej rzeczywistości. Żądni przygód mogli odwiedzić escape room „Dookoła Świata”, w którym wiedza geograficzna, spostrzegawczość, intelekt i spryt umożliwiły im wydostanie się z zamkniętego pokoju.
Wszystkim uczestnikom warsztatów i konferencji serdecznie dziękujemy za to, że byliście z nami! Był to dla nas, a mamy nadzieję, że dla Was także, naprawdę bardzo radosny i owocny czas. Tych, którym nie starczyło czasu by wyczerpująco z nami porozmawiać, a także zainteresowanych konsultacjami, szkoleniami czy licencjami zachęcamy do kontaktu mailowego na adres fme@globema.pl.
Dziękujemy za wszystkie opinie przekazane nam w ankietach – jak zwykle jest to dla nas inspiracja i motywacja do dalszych działań. Miło nam też, że Wam się po prostu podobało ?

Już dziś zapraszamy Was serdecznie na kolejne spotkanie w przyszłym roku, a jeśli nie chcecie tyle czekać, to…. 15. maja Globema organizuje kolejne wydarzenie w ramach FME World Tour – tym razem w Bukareszcie!

Bądźmy w kontakcie – śledź FME Polska w mediach społecznościowych:

Linkedin | Twitter | YouTube

Prezentacje do pobrania

    Wszystkie prezentacje znajdziecie w tym miejscu