FME Server Dynamic Engines

FME Server Dynamic Engines charakteryzują się podobnymi cechami, które znane są ze standardowych silników obliczeniowych FME Server. Ich główną różnicą jest natomiast sposób rozliczania wykonywanych przez nich zadań. W przypadku FME Server Dynamic Engines płaci się za faktyczny czas pracy FME Server, czyli za czas kiedy wykonywane są poszczególne zadania i procesy. Podstawową jednostką rozliczeniową, którą opłacasz w momencie wykupowania pakietu, jest godzina zegarowa.

Zastosowanie

Migracja danych / Procesy Big Data

Jeżeli stoisz przed wyzwaniem przetworzenia dużej ilości danych np. w związku z migracją danych do innego systemu lub potrzebujesz wygenerować dużą ilość raportów w oparciu o informacje z systemu bazodanowego, dodatkowa liczba silników FME Server znaczącą wpłynie na uzyskanie intersującego Cię wyniku. Zachowasz przy tym jednocześnie ciągłość innych procesów biznesowych, ponieważ unikniesz kolejkowania pozostałych zadań.

Obsługa szczytowych przepływów pracy

Standardowe podzespoły FME Server mają swoją ograniczoną moc przerobową, która zależy również od środowiska w jakim jest on zainstalowany. Potrzebujesz obsłużyć dużą ilość danych w związku z przeprowadzanym projektem i nie masz czasu na zmianę hardware’u lub środowiska w którym zainstalowany jest Twój FME Server? Dynamiczne silniki będą doskonałym rozwiązaniem które sprawi iż obsłużysz dowolną ilość danych.

Obsługa FME Server Apps

Aplikacje FME Server zapewniają możliwość ich samodzielnej obsługi użytkownikom, którzy potrzebują uzyskać konkretną informację lub wykonać określone działanie za pomocą mechanizmów automatyzacji FME Server. Dzięki nieograniczonej liczbie silników dynamicznych, utrzymasz ciągłość pracy aplikacji i zminimalizujesz czas oczekiwania na końcowy wynik jej działania. Jeśli zastanawiasz się do czego możesz wykorzystać aplikacje FME Server przykładowa lista z możliwością przetestowania znajduje się w tym miejscu.

IoT / Streaming danych

Data Streaming łączy się z koniecznością rezerwacji konkretnych zasobów w celu utrzymania ciągłości ruchu przychodzącego. Zasoby te nie zawsze są jednak wykorzystywane. Korzystając z silników dynamicznych, ponieważ płacisz tylko za czas procesora, zapewnia to opłacalne rozwiązanie do monitorowania tej usługi nawet w okresach małej aktywności.

Cennik

Pobierz cennik FME Server Dynamic Engines i wybierz najbardziej odpowiedni plan rocznego abonamentu.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka Globema sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Przysługuje Państwu prawo dostępu do danych osobowych, prawo ich sprostowania, prawo do ograniczenia ich przetwarzania, prawo do usunięcia danych, a także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych osobowych. Szczegółowe zasady przetwarzania Państwa danych osobowych są zawarte w Polityce Prywatności.

  FAQ

  Jakie są szczegółowe wymagania dla FME Dynamic Engines?

  Aby korzystać z FME Dynamic Engines musisz posiadać FME Server w wersji 2020.0 lub nowszej. Musisz również posiadać wykupiony pakiet godzin pracy silników dynamicznych.

  Czy mogę przetestować FME Server Dynamic Engines?

  Tak. Jeżeli korzystasz z FME Server 2020.1 z dwoma standardowymi silnikami, otrzymasz 100 darmowych godzin pracy do przetestowania. Mozesz również pobrać darmową wersję demo FME Server która również oferuje możliwość przetestowania FME Server Dynamic Engines.

  Jak mogę kontrolować, jakie zadania są wykonywane w moich silnikach dynamicznych?

  Funkcja kolejkowania zadań w FME Server została zaprojektowana, aby umożliwić wysyłanie zadań do określonych silników. W ten sposób można zarezerwować silniki dynamiczne dla obszarów roboczych na poziomie repozytorium. Jeden silnik można przypisać do wielu kolejek, a wiele silników do jednej kolejki.

  FME Server Rest API / metryka punktu końcowego, pobiera liczbę zadań aktualnie oczekujących w każdej kolejce. Wokół tego punktu końcowego można zbudować automatyzację serwera FME w celu ponownego przypisania silników do różnych kolejek na podstawie bieżącego obciążenia zadań.

  Jak mogę zmienić liczbę dynamicznych silników?

  Administratorzy serwerów FME mogą zmienić liczbę dostępnych silników dynamicznych w dowolnym momencie, bez ograniczeń co do liczby.

  Możesz uruchomić nowe silniki, zmieniając liczbę na stronie licencyjnej interfejsu internetowego serwera FME. Aby uzyskać dostęp do tej strony, będziesz potrzebować uprawnień administratora. Pamiętaj, że możesz uruchomić dowolną liczbę silników, ponieważ będziesz płacić tylko za czas wykonywania zadań!

  Jak mogę sprawdzić, czy moje zadanie zostało uruchomione na silniku dynamicznym?

  Po uruchomieniu silnika dynamicznego otrzymuje nazwę <nazwa hosta> _Dynamic_Engine <n>, podczas gdy silniki standardowe są nazywane <nazwa hosta> _ silnik <n>. Umożliwia to łatwe zidentyfikowanie na stronie Zadania uruchomione / zakończone, jaki typ silnika został użyty.

  Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania?

  Skontaktuj się z nami