Automatyzuj zadania, przetwarzaj ogromne ilości danych, łącz się bezpośrednio z systemami zewnętrznymi i pobieraj dane w czasie rzeczywistym. To wszystko przy wykorzystaniu FME Flow.

FME Flow pozwala na pełną automatyzację procesów stworzonych przy pomocy FME Form:

 • Tworzysz skrypt przetwarzający dane przy pomocy FME Form
 • Publikujesz go na FME Flow
 • Planujesz pełną automatyzację poprzez określenie harmonogramu lub dodanie triggerów
 • Cieszysz się z zaoszczędzonego czasu

Od wersji 2019.1 automatyzacja przy użyciu FME Flow stała się jeszcze szybsza i prostsza. Interfejs jest bardziej przejrzysty i intuicyjny. Użytkownik ma możliwość podglądu przygotowanego wcześniej i opublikowanego procesu, nie może jednak z pozycji FME Flow wprowadzać do niego zmian.

fme_server_devices
Automatyzuj swoje procesy w czasie rzeczywistym na podstawie:

 • Określonego harmonogramu,
 • Otrzymania wiadomości e-mail lub innych wiadomości, np. Amazon SQS, JMS, UDP lub WebSocket,
 • Modyfikacji plików (dodawanie, zmiana, usuwanie) na serwerze FME,
 • Modyfikacji plików na zewnętrznych serwerach i serwisach, np. FTP, Dropbox, GoogleDrive, Amazon S3.

Po przetworzeniu danych, istnieje możliwość bezpośredniego przesłania otrzymanych wyników, np. do zewnętrznej bazy danych, zewnętrznych serwisów lub na adres e-mail. Ponadto FME Flow posiada REST API pozwalające na stworzenie aplikacji i programów umożliwiających udostępnianie oraz pobieranie danych a także wykonywanie analiz.

Co możesz zrobić za pomocą FME Flow?

 • Przetwarzanie danych bez ręcznego uruchamiania skryptów – Wykonuj transformacje o każdej porze dnia i nocy, bez konieczności każdorazowego włączania skryptu i ciesz się większą ilością wolnego czasu! Ustawiając odpowiednie powiadomienie zostaniesz poinformowany o wyniku transformacji lub o ewentualnych błędach
 • Przeglądanie udostępnianych skryptów, bez konieczności otwierania ich w FME Form
 • Zasilanie systemów danymi – poprzez bezpośrednie połączenie się z zewnętrznymi systemami i bazami danych
 • Pobieranie danych – dzięki wbudowanemu REST API twórz aplikacje do udostępniania i pobierania danych
 • Generowanie raportów – generuj raporty w czasie rzeczywistym podsumowujące wykonane analizy
 • Synchronizacja danych – jednoczesne łączenie danych pochodzących z wielu źródeł, przy pomocy bezpośredniego łączenia się z bazami danych, systemami
 • Monitoring w czasie rzeczywistym – wyświetlaj dane w czasie rzeczywistym, np. położenie pojazdów komunikacji miejskiej lub karetek pogotowia
 • Bezpośrednie tworzenie aplikacji –  udostępniaj skrypty jako aplikacje za pomocą adresów URL. Dostosuj aplikacje poprzez dodanie nagłówka, ikony czy opisu oraz ustawienie niestandardowego adresu URL. Kontroluj parametry  użytkownika oraz ustawiaj ich wartości domyślne

Cechy FME Flow

fme_skalowalnosc

Skalowalność

Niezależnie od tego, czy jesteś małym lokalnym sklepem, czy dużą międzynarodową organizacją, FME Flow sprawnie spełni Twoje potrzeby w zakresie automatyzacji. Wraz z rozwojem FME Flow może być łatwo skalowany poprzez zastosowanie tzw. dodatkowych silników.

fme_bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo danych

Nasze rozwiązania ściśle związane są z pracą na danych, dlatego bezpieczeństwo Twoich danych jest dla nas priorytetem. Aby dokładniej przyjrzeć się stosowanym technologiom zabezpieczeń zerknij do dokumentu FME Server Security Whitepaper.

fme_rest_api

Interfejs REST API

FME Flow posiada wbudowane REST API, zapewniający kontrolę nad szeroką gamą funkcjonalności. Można zarządzać kontami użytkowników oraz innymi ustawieniami, aby upewnić się, że FME jest idealny dla Twoich potrzeb.

fme_niezadownosc

Niezawodność systemu

FME Flow zostało zbudowane na architekturze odpornej na błędy, którą można dostosować do korzystania z niej na innych silnikach. W sytuacjach krytycznych możliwe jest przywrócenie konfiguracji i komponentów FME Flow (Server).

Prostota użytkowania

Pomimo wielu możliwości i rozbudowanych funkcjonalności FME Flow, jest on prosty w użyciu. Proces instalacji nie jest skomplikowany i trwa kilka minut. Przyjazny interfejs www FME Flow jest intuicyjny i prosty w obsłudze, zachowujący przy tym samym szerokie możliwości konfiguracyjne.

Pozostałe produkty FME