Integracja danych w sektorze energetycznym

Sektor energetyczny każdego dnia zajmuje się opracowywaniem ogromnych ilości danych. Ich integracja umożliwia wykonywanie prognoz produkcji produkcji energii, dostosowanie oferty do potrzeb konsumentów oraz rozwój technologii Business Intelligence. Zautomatyzowane przepływy pracy, przetwarzające pozyskane dane zarówno podczas wywiadów terenowych, jak i z systemów GIS, umożliwiają ich dogłębną analizę, pomocną w tworzeniu strategii biznesowych.

Integracja zestawów danych

Gdy dane zostaną odpowiednio przebudowane i ustandaryzowane pod kątem konkretnych zastosowań, ich możliwości są nieograniczone! Pozyskane informacje mogą być wykorzystywane na potrzeby działów sprzedaży, brygad i pracowników technicznych oraz do robienia długofalowych prognoz biznesowych.

Zarządzanie geobazą

Bez względu na rodzaj energii dostarczanej przez firmę, zrozumienie, w jaki sposób zasoby poruszają się w przestrzeni i czasie, jest kluczowe. Dzięki przekształcaniu plików sieciowych czy dokumentów CAD, możesz dodatkowo wzbogacić swoją geobazę – niezależnie od tego, czy chcesz zasilić swój system GIS czy zaktualizować mapę internetową, z której korzystają Twoi klienci. Dzięki FME w łatwy sposób osiągniesz oba te cele.

Synchronizacja, zbieranie i przetwarzanie danych

Przetwarzanie danych za pomocą FME może odbywać się całkowicie automatycznie przy użyciu FME Server. Wystarczy, że ustawisz odpowiedni proces inicjujący daną transformację. Tego typu operacje mogą okazać się szczególnie przydatne w momencie prognozowania szczytowego zapotrzebowania na Twoje usługi.

Modernizacja przepływów pracy

Kluczem do odpowiedniego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa, nie tylko tych z branży transportowej, jest odpowiednia komunikacja. Dzięki szerokim możliwościom modyfikacji i udostępniania danych w FME, każdy z działów zaczynając od kierowców, przez planistów, dział zakupów, kończąc na kierownictwie otrzyma te informacje, które są dla niego kluczowe. Przyspieszy to proces decyzyjny, dzięki czemu zaoszczędzisz cenny czas i pieniądze.