Skip to main content

FME 2024.1 jest już dostępne! Nowa wersja poprawi wydajność Twoich procesów

fme-2024.1-juz-dostepne

Safe Software wydało FME 2024.1, czyli drugą w tym roku aktualizację Platformy FME. Ta wersja skupia się głównie na znacznej poprawie wydajności zbudowanych procesów. Dzięki ulepszonym funkcjom dotyczącym interakcji z API i wizualizacji JSON, usprawnisz złożone zadania i ograniczysz ręczne procesy. Nowe wydanie to również odświeżony interfejs FME Flow, który czyni go jeszcze bardziej intuicyjnym i przyjaznym dla użytkownika narzędziem. Przyjrzyjmy się najnowszym zmianom!

Nowe możliwości pracy z Platformą – nowy transformer OpenAPICaller

Nowe OpenAPICaller służy do bezpośredniego importu specyfikacji OpenAPI w celu automatycznej konfiguracji transformera do wywoływania wybranego punktu końcowego (endpoint). Transformer OpenAPICaller umożliwia również nowy sposób wizualizacji kodu JSON w formie diagramu drzewa, co ułatwia podzielenie kodu JSON i przesłanie tych elementów do poszczególnych funkcji.

Oszczędność czasu i ograniczenie błędów dzięki funkcji podglądu i testowania żądań HTTP

FME zapewnia teraz możliwość podglądu adresów URL i pozwala testować żądania oraz przeglądać zwracane odpowiedzi bezpośrednio w oknie dialogowym transformerów HTTPCaller i OpenAPICaller. To podejście przyspiesza i upraszcza konfigurację i analizę żądań HTTP oraz zapewnia natychmiastowy feedback.

Poprawa dokumentowania procesów – adnotacje parametrów w FME Form

FME 2024.1 zwiększa możliwości dokumentowania procesów związanych z danymi i pozwala je lepiej zrozumieć. Bezpośrednio w oknach dialogowych edytora parametrów wprowadzono możliwość dodawania kontekstowych adnotacji. Dzięki temu istotne informacje są teraz zawsze widoczne, nie wprowadzając nieładu do przestrzeni roboczej.

Wygoda pracy – możliwość szybkiego dodawania elementów do przestrzeni roboczej

Nowe filtrowanie i sortowanie oraz zaktualizowana hierarchia informacji sprawią, że szybko znajdziesz i wybierzesz odpowiednie transformery, readery oraz writery potrzebne do stworzenia swoich skryptów.

Ulepszona praca z danymi – nowy Reader IFC

Reader IFC (Industry Foundation Classes) przeszedł aktualizację i obsługuje najnowsze wersje formatu IFC, co sprawia, że łatwiej odczytasz i zamienisz dane IFC na dane GIS. Uproszczony widok poprawia czytelność i zarządzanie danymi w FME. Co więcej, integracje z aplikacjami typu GIS przechodzą teraz płynniej dzięki rozszerzonemu wsparciu nowych typów funkcji i własności w IFC 4.3 i nowszych wersjach, a także usprawnionej zgodności z aplikacjami GIS.

Możliwość pracy z bazą danych DuckDB – nowy Reader DuckDB

Safe Software wprowadziło wsparcie systemu zarządzania bazami danych SQL o nazwie DuckDB. Dzięki tej integracji, odczytasz dane zawarte w bazach DuckDB i wykonasz zapytania w formatach danych natywnych dla chmury, takich jak pliki Parquet w magazynie Amazon S3.

Ułatwienia wprowadzania współrzędnych – rozszerzone wsparcie GeoJSON w Transformerze Creator

Nowy parametr geometrii w FME Flow usprawnia integrację geometrii, a zmieniona zakładka Coordinates w Transformerze Creator ułatwia wprowadzanie współrzędnych z FME Data Inspectora i plików logów, a także w Twoich własnych formatach.

Jeszcze bardziej intuicyjny dashboard FME Flow

Nowy dashboard zastępuje stronę główną FME Flow i skupia się na przydatnych informacjach. Zapewnia on dostęp do często używanych narzędzi oraz przegląd Twoich zadań i automatyzacji w FME Flow.

Uproszczone aktualizacje FME Flow Hosted

Od teraz możesz łatwo i bez opóźnień aktualizować instancje FME Flow działające na Flow Hosted. Nowa funkcja pozwoli Ci sklonować wszystkie ustawienia istniejącej instancji FME Flow Hosted, co ułatwi Ci proces aktualizacji. Dodatkowo, masz większą kontrolę nad zarządzaniem instacjami dzięki funkcji modyfikacji URL dla uruchomionych lub wstrzymanych instacji FME Flow Hosted.

Wypróbuj nowe FME!

Chcesz zobaczyć w praktyce, jak pracuje się z Platformą FME? Zachęcamy Cię do pobrania wersji demo. A jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o tym, jak FME może usprawnić Twoją pracę z danymi, to skontaktuj się z nami!