Skip to main content

Większa skuteczność, szybkość działania i bezpieczeństwo danych – poznaj FME 2024.0

FME 2024.0

Nadszedł czas na wiosenną aktualizację Platformy FME. Twórcy rozwiązania wprowadzają kolejne ulepszenia, które mają jeszcze bardziej przyspieszyć i uprościć pracę z danymi. Zadbali także o to, aby dane użytkowników były jak najbardziej bezpieczne. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie zmiany czekają na Ciebie w FME 2024.0 i jak mogą pomóc usprawnić Twoją pracę z danymi.

Szybsze przetwarzanie i większe bezpieczeństwo danych – obsługa automatyzacji przez Remote Engines Service

W najnowszej wersji, automatyzacje obsługują również tzw. silniki zdalne (eng. Remote Engines Services). Pozwala to na szybsze przetwarzanie danych i podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzięki przeniesieniu pracy silników FME bliżej miejsca przechowywania danych, które są wykorzystywane.

Sprawniejszy proces twórczy – aktualizacja wielu transformerów jednocześnie

Nowa funkcja pozwala zaktualizować kilka wybranych lub wszystkie transformery jednocześnie, dzięki czemu oszczędza czas i usprawnia pracę nad projektem.

Bardziej intuicyjna obsługa i jeszcze wydajniejsza praca – zmiana interfejsu FME Form

Interfejs użytkownika FME Form został uproszczony i uspójniony. Zmiany objęły przede wszystkim transformery, readery, writery, adnotacje i zakładki. Dzięki temu obsługa FME Form jest bardziej intuicyjna, a praca nad projektem bardziej wydajna i efektywna.

Pozostałe zmiany w FME 2024.0

Poza opisanymi wyżej, w FME 2024.0 znajdziecie liczne mniejsze ulepszenia, które jednak wpłyną na znaczne przyspieszenie pracy z platformą.

Ulepszony komponent AI Assist – wykorzystanie wsparcia sztucznej inteligencji pozwala przyspieszyć tworzenie przepływów pracy. AI Assist sprawdzi się świetnie w tworzeniu wyrażeń regularnych, standardowych poleceń SQL oraz skryptów w języku Python.
Szybsza inspekcja danych 3D – ta aktualizacja zapewni krótszy czas ładowania danych trójwymiarowych i płynną nawigację, dzięki czemu praca będzie bardziej wydajna i wolna od zakłóceń.
Basis Universal Reader/Writer – dodano wsparcie formatu Basis Universal. Jest on przeznaczony dla użytkowników zarządzających rozległymi zestawami danych 3D w geoprzestrzeni, grach, wirtualnej rzeczywistości i planowaniu urbanistycznym.
Revit Instance Writing – w FME 2024.0 została dodana obsługa instancji rodziny Revit w zakresie rozmieszczenia i orientacji. Kluczowe funkcje obejmują zapis instancji, ładowanie plików rodzimych i transformer RevitStyler. To zmiana, która szczególnie ucieszy użytkowników zajmujących się modelowaniem 3D.
Większe bezpieczeństwo danych – dzięki ulepszeniom w szyfrowaniu potencjalne, luki w zabezpieczeniach połączeń danych w FME Form zostały wyeliminowane, a dane użytkowników są jeszcze bardziej bezpieczne.
Ulepszone zarządzanie typami atrybutów danych – dzięki tej zmianie można łatwo podejrzeć typ atrybutu zyskując tym samym większą kontrolę nad danymi i zwiększając dokładność danych w przepływie pracy.

Kluczowe zmiany obejmują ulepszenia transformera AttributeExposer i możliwość edycji typów danych w przepływach pracy.

Scripted Selection w Transformer Designerze i User Parameter Managerze – wprowadzono ulepszenia do interfejsu umożliwiającego projektowanie transformerów. Interfejs ten upraszcza interakcje z usługami sieciowymi i bazami danych, ułatwiając tworzenie pakietów przyjaznych dla użytkownika.
Nowe, zaktualizowane okno Preview Window – zostało zaprojektowane, aby dostarczać szczegółowych informacji na temat atrybutów i geometrii dla wybranych obiektów obszaru roboczego. Okno to aktualizuje się podczas przechodzenia pomiędzy poszczególnymi obiektami, pokazując przegląd danych (m.in. nazwy schematów, typy danych, informacje o obecność geometrii).
Ulepszona obsługa okien na pulpicie – zmiana układu okien i zarządzanie nimi jest teraz jeszcze łatwiejsze. W najnowszej wersji FME można w sposób intuicyjny zmieniać rozmiar i rozmieszczenie okien. Co więcej można zachować te ustawienia, a także tworzyć nowe i stosować gotowe konfiguracje. Wszystko to wpływa na podniesienie wydajności pracy.
Ostrzeżenie o niedopasowaniu układu współrzędnych – to usprawnienie dotyczy transformerów przestrzennych, które zawierają parametr „Group By”. Wyświetlane jest ostrzeżenie o wystąpieniu niedopasowaniu układu współrzędnych podczas przetwarzania danych. Zmiana ta zapewnia jeszcze większą dokładność i niezawodność danych.

To już wszystko!

Zainteresował Cię ten artykuł i chcesz uzyskać więcej informacji o nowościach w FME 2024.0?

Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Możesz też zobaczyć w praktyce, jak pracuje się z Platformą FME – skorzystaj z wersji demo