Skip to main content

The Peak of Data Integration 2023, najważniejsze wydarzenie dla profesjonalistów ds. danych już za nami!

By 12 października, 2023Wydarzenia / Webinaria
Podsumowanie The Peak of Data Integration

Największe na świecie spotkanie użytkowników FME, The Peak of Data Integration 2023, odbyło się w dniach 5-7 września w malowniczym Bonn w Niemczech i zgromadziło ponad 600 entuzjastów pracy z danymi. Organizatorem wydarzenia były Safe Software i Con terra. Przeczytaj podsumowanie.

Konferencja przyciągnęła profesjonalistów z całego świata, zajmujących się na co dzień pracą z danymi. Prezentacje dotyczące zastosowania Platformy FME w projektach zrealizowanych w różnorodnych branżach, pozwoliły więc poznać naprawdę szeroki wachlarz zastosowań tego rozwiązania – niekiedy w zupełnie nieoczekiwanych kontekstach.

Z kolei techniczne tajniki działania Platformy uczestnicy zgłębiali podczas praktycznych szkoleń. Mogli dowiedzieć się więcej m.in. o automatyzacji pracy z FME Flow, integracji FME z pomocą języka programowania Python, tworzeniu połączeń przez API czy zapewnieniu jakości danych geograficznych.

Konferencja była także doskonałą okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami i osiągnięciami w dziedzinie integracji danych.

Podczas spotkania z założycielami Safe Software, Donem Murrayem i Dalem Lutzem, oraz głównymi programistami FME, uczestnicy dowiedzieli się z pierwszej ręki o planach na przyszłość Platformy FME.

Inspirujące zastosowania danych i Platformy FME

Prelegenci Peak of Data Integration, podczas swoich prezentacji, pokazali, że zastosowania platformy FME mogą wychodzić daleko poza sferę biznesową.

Przedstawiciel organizacji Lekarze bez granic (Médecins Sans Frontières), Ken Bragg pokazał, jak rozwiązanie FME wspiera działania globalnych misji humanitarnych – dzięki wykorzystaniu danych o klęskach żywiołowych, danych epidemiologicznych czy informacji o bezpieczeństwie misji.

W prezentacji „Kształtowanie przyszłości za pomocą chmury i GeoIT, Christian Elfers z Con terry pokazał, w jaki sposób koncepcje i rozwiązania jak sztuczna inteligencja, cyfrowe bliźniaki, czy otwarte platformy mogą zostać wykorzystane do stawiania czoła różnorodnym, obecnym i prognozowanym wyzwaniom społecznym.

Globema na Peak of Data Integration 2023

W Bonn nie mogło zabraknąć przedstawicieli Globemy, którzy również podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w obszarze danych oraz wykorzystania Platformy FME.

  • Tomasz Gulczyński, Dyrektor działu rozwiązań AI/ML wygłosił prezentację pt.: “Let’s Collect Network Data – Various Methods and Technologies for Data Capture and Acquisition” [Zbierzmy dane o sieci – metody i technologie zbierania i pozyskiwania danych”.] Zaprezentował szereg autorskich aplikacji Globemy służących do pozyskania danych, w tym z papierowej dokumentacji oraz z terenu.
  • Z kolei Mateusz Pyra, Specjalista ds. danych geoprzestrzennych, wygłosił prelekcję pt.: “Better and Time-Efficient FTTH Network Designs with FME” [Tworzenie lepszych i bardziej wydajnych czasowo projektów sieci FTTH z FME], podczas której pokazał, jak z pomocą Platformy FME, można wykorzystać dostępne bezpłatnie dane o sieci, aby wykonać jej wstępny projekt, oszacować koszty inwestycji i zdecydować, która z nich będzie bardziej opłacalna.

„The Peak of Data Integration 2023 okazał się nie tylko bezcennym źródłem wiedzy, ale także inspiracji do działania i miejscem owocnych dyskusji. Wydarzenie bez wątpienia pozostawiło po sobie niezapomniane wrażenia i otworzyło nowe możliwości wszystkim entuzjastom integracji danych. To dokonała konferencja dla wszystkich osób pracujących z danymi, nie tylko dla partnerów czy bardzo zaawansowanych użytkowników FME”.

– Wiktor Sawicki, Globema

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję The Peak of Data Integration, jest planowana na wiosnę 2025 w Seattle!

Więcej szczegółów o The Peak of Data Integration 2023 znajdziesz na stronie wydarzenia: The Peak – Safe Software