Skip to main content

Jeszcze większa wydajność, szybsza realizacja projektów i łatwiejsze łączenie danych. Zobacz co nowego w FME 2023.1

By 15 września, 20233 października, 2023Aktualności / Nowości FME
Nowe wydanie FME 2023.1

Tak, jak w wersji 2023.0, tak tworząc najnowszą wersję FME, Safe Software kierowało się ideą upraszczania złożonych zadań i zwiększania produktywności w pracy zespołowej. FME 2023.1 to przede wszystkim aktualizacje, które przyspieszają procesy integracji i usprawniają realizację projektów, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo danych.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób te udogodnienia mogą pomóc usprawnić Twoją pracę.

Jeszcze większa produktywność

Asystent AI do tworzenia przestrzeni roboczych

Korzyść: Przyspiesz tworzenie przestrzeni roboczych i lepiej wykorzystuj informacje zawarte w danych.

Nowością w FME 2023.1 jest asystent AI (AI Assist). Narzędzie to przyspiesza tworzenie wyrażeń typu regex oraz zapytań SQL, a także umożliwia tworzenie i ulepszanie skryptów Python. Pomoże Ci lepiej zrozumieć wyniki pracy dzięki opisowym wyjaśnieniom.

Uzyskaj wgląd w swój kod Python, integrując komentarze ze skryptem

Zmiany w funkcjonalności porównywania przestrzeni roboczych (Workspace Comparison)

Korzyść: Zwiększ produktywność zespołu i podnieś jakość współpracy.

W wersji 2023.0 twórcy FME położyli duży nacisk na współpracę w przestrzeniach roboczych. W 2023.1 kontynuują ten trend i dodają kolejne lub usprawniają istniejące udogodnienia: podświetlenie zmian w oknie Navigator, synchronizowanie paska przewijania, porównywanie różnic w kolejności działania poszczególnych transformerów.

Porównuj wizualnie obszary robocze

Szybsza realizacja projektów

Bezproblemowa migracja przepływów pracy

Korzyść: Uprość zarządzanie projektami dzięki większej przejrzystości workflow-ów.

Najnowsza edycja FME Flow zapewnia płynniejszy import i eksport projektów. Umożliwia użytkownikom podgląd projektów przed ich zaimportowaniem, wybranie konkretnych połączeń i parametrów oraz uwzględnienie wszystkich zależności. Tym samym daje większą kontrolę nad procesem migracji i możliwość upewnienia się, że zostały uwzględnione wszystkie istotne elementy i dzięki temu usprawnia pracę.

Jeszcze łatwiejsze wdrożenie przepływów pracy

Korzyść: Wyeliminuj błędy i zwiększ efektywność działania.

Z najnowszym wydaniem Platformy możesz tworzyć i nadpisywać Deployment Parameters w FME Workbench, aby sprawnie przenosić rozwiązania stworzone z pomocą FME. Łatwo zaimportujesz parametry do FME Flow, nadpiszesz lokalnie wartości parametrów wdrożenia i natychmiast zsynchronizujesz zmiany. Dzięki temu ograniczysz błędy związane z wdrożeniem i czas poświęcany na testy.

Łatwiejsze wdrażanie konfiguracji rozproszonej

Korzyść: Oszczędzaj czas i pieniądze potrzebne na integrację danych.

FME 2023.1 rozwija usługę Remote Engine Services wprowadzoną w FME 2023.0., która umożliwia administratorom wdrażanie bezpiecznych, rozproszonych, hybrydowych i wielochmurowych przepływów pracy związanych z integracją danych (przeczytaj więcej o usłudze Remote Engine Services w artykule: Jeszcze łatwiejsza współpraca i większa wydajność pracy z danymi – poznaj Platformę FME w wersji 2023.0, dołącz do 27 000+ użytkowników).

Począwszy od tej wersji administratorzy nie muszą już zarządzać wieloma licencjami w ramach jednego wdrożenia FME Flow. Mogą jednorazowo uzyskać licencję na silnik główny i wdrożyć go w dowolnym miejscu, tym samym upraszczając zarządzanie i zmniejszając złożoność licencjonowania.

Zwiększ możliwości łączenia danych

Korzyść: Wykorzystaj potencjał swoich danych z pomocą ponad 1000 połączeń.

W wersji FME 2023.1 firma Safe Software dodała nowe typy danych i pakiety zwiększające efektywność pracy dla danych natywnych w chmurze. Teraz możesz skutecznie zarządzać, optymalizować i skalować za pomocą:

  • GeoParquet Readera/Writera
  • Readera Cloud Optimized Point Cloud (COPC)
  • Zarr Readera/Writera
  • STAC (SpatioTemporal Asset Catalog) Readera Metadanych (FME Hub)

Na pewno zauważysz też większą kompatybilność dzięki ulepszeniom:

  • Esri Geodatabase Readera/Writera
  • Bentley MicroStation Design Readera/Writera
  • Transformera EsriReprojector
  • Transformera HTTPCaller

Imporuj i automatycznie wypełniaj parametry ze specyfikacji Open AI

Już wkrótce – ‘Zweryfikowana’ warstwa publikowanych treści w FME Hub

Korzyść: Zyskaj pewność, że opublikowane treści są wysokiej jakości.

Safe Software wprowadza weryfikację publikacji w FME Hub. Dzięki temu zyskujesz pewność, że rozwiązania z których korzystasz, lub które udostępniasz są bezpieczne, wysokiej jakości (odpowiadającej jakości rozwiązań gotowych do wdrożenia) i z zaufanych źródeł.

Dowiedz się więcej

Pełną listę zmian znajdziesz na stronie FME 2023.x Release Content. Skontaktuj się z nami i przekonaj się, jak FME może usprawnić Twoją pracę.