Skip to main content

FME 2022.2 jest już dostępne!

By 9 listopada, 202210 listopada, 2022Aktualności / Nowości FME
FME 2022.2.

Czas na trzecią aktualizację oprogramowania FME w 2022 roku. Choć zmian w najnowszej wersji – 2022.2 nie jest wiele, to znacznie ułatwiają pracę. Tym razem Safe Software stawia na lepsze zarządzanie procesami, szersze wykorzystanie automatyzacji i ulepszoną łączność pomiędzy danymi – wszystko po to, żeby usprawnić działanie Platformy i oszczędzić czas użytkowników. Przyjrzyjmy się najnowszym zmianom!

Swobodniejszy dostęp do automatyzacji – Automation Apps

Dzięki Automation Apps automatyzacje można teraz udostępniać jako usługę. Mogą z nich skorzystać zarówno inni użytkownicy FME w organizacji, jak i pracownicy, którzy nie mają na co dzień styczności z Platformą.

Nowa funkcja ogranicza możliwość wystąpienia błędów i awarii obszaru roboczego – zmiany można teraz wprowadzać w parametrach automatyzacji, a nie w obszarze roboczym. Automation Apps ułatwia również utrzymanie i zarządzanie obszarami roboczymi i zbudowanymi automatyzacjami.

Funkcja ta jest rozszerzeniem możliwości jakie dają FME Server Apps.

Optymalne wykorzystanie zasobów – wizualizacja aktywności silników FME Server

Dzięki graficznemu przedstawieniu zadań, kolejek oraz aktywności silników FME Server, administratorzy mają lepszy wgląd w zużycie zasobów serwera i na tej podstawie mogą podejmować bardziej świadome i trafne decyzje dotyczące jego optymalizacji i licencjonowania, a tym samym zwiększyć wydajność jego pracy.

Dla użytkowników FME oznacza to usprawnienie pracy, ponieważ lepsze wykorzystanie zasobów serwera pozwala skrócić czas oczekiwania na ich wykonanie.

Funkcjonalność ta jest rozwinięciem funkcjonalności Server Analytics, wprowadzonej w wersji FME 2022.0, która wizualizowała aktywność FME Server.

Większa spójność danych dzięki jednej funkcji – aktualizacja Writerów bazujących na języku Python

Producent FME zadbał też o użytkowników FME Desktop. W wersji 2022.2 dostępna jest funkcja UPSERT (UPSERT = Update + Insert = Aktualizuj + Wstaw), która pozwala jednym poleceniem zaktualizować lub dodać wpis w bazie danych. Funkcja UPSERT została teraz dodana dla Writerów Python: ArcGIS Online Features oraz ArcGIS Portal Features.

Funkcja UPSERT przyspiesza pracę i wpływa na poprawę jakości danych poprzez redukcję ilość zduplikowanych czy brakujących wpisów.

Sprawniejsze łączenie danych – ulepszenia kolejnych Readerów i Writerów

Szereg nowości w Readerach i Writerach wpływa na łatwiejszą obsługę i jeszcze lepszy przepływ danych. Oto główne zmiany:

  • Writer Cesium 3 Tiles – zyskał ulepszone generowanie kafelków 3D
  • Reader/Writer Snowflake – teraz obsługuje nowe formaty danych wykorzystywane w systemie Snowflake
  • Snowflake Spatial Writer – dzięki ulepszonej obsłudze układu współrzędnych geograficznych
  • użytkownicy FME mogą szybciej i łatwiej wprowadzić dane przestrzenne do systemu Snowflake.

W tej edycji to już wszystko, ale Safe Software już pracuje nad kolejnymi ulepszeniami Platformy FME. Kolejne wydanie już wiosną 2023!

Jeśli chcesz korzystać z najnowszych udogodnień jakie oferuje Platforma FME 2022.2, zapraszamy do pobrania aktualizacji.

Jeśli masz pytania dotyczące najnowszej wersji FME, skontaktuj się z nami.