Skip to main content

Nowe wydanie FME – 2021.2 jest już dostępne!

By 4 listopada, 20212 marca, 2022Aktualności / Nowości FME
fme 2021.2

Przyszedł czas na drugą w tym roku aktualizację platformy do integracji danych – FME 2021.2. Sprawdźmy, jakie zmiany i nowości czekają na użytkowników!

FME 2021.2 niesie ze sobą zupełnie nowy sposób przechowywania i prezentowania danych zawartych w bazie danych oraz pracy z nimi. W najnowszym wydaniu FME, Safe Software zadbało też o doświadczenia użytkowników i administratorów FME Server, stawiając na większą łatwość obsługi i poprawę strony wizualnej aplikacji.

Jakie dokładnie zmiany czekają nas w FME 2021.2? Zobaczmy!

ESRI Knowledge Reader & Writer – nowy sposób na pracę z danymi

Dzięki narzędziu ESRI Knowledge połączysz dane przestrzenne i nieprzestrzenne w jednym widoku. To pierwsza baza danych ESRI, która odchodzi od tradycyjnej – tabelarycznej formy. Dane są przechowywane z zachowaniem zależności pomiędzy nimi.

Prezentowanie danych w formie sieci zależności (diagramu) pozwala łatwiej dostrzec i analizować powiązania pomiędzy danymi i odkrywać nową wiedzę na temat miejsc, obiektów czy zdarzeń.

Dzięki nowym narzędziom FME do odczytu i zapisu danych do i z bazy ESRI Knowledge będzie można łatwo dodawać i usuwać poszczególne dane wraz z relacjami.

FME Server bardziej przyjazny dla użytkownika

Zmiany w interfejsie i ulepszone funkcjonalności Geometry Picker w FME Server 2021.2 są ukłonem w stronę użytkownika. Nowa wersja będzie bardziej przyjazna i prostsza w obsłudze:

  • Funkcja wyszukiwania pozwoli szybko odnaleźć wybraną lokalizację – bez potrzeby ręcznego wyszukiwania poprzez przesuwanie widoku mapy.
  • Poprawione parametry geometrii sprawiają, że wyszukiwanie i selekcja poszukiwanego elementu stanie się jeszcze łatwiejsza
  • Okno mapy jest większe, pasek narzędzi lepiej zaprojektowany, a kontrolki bardziej przejrzyste i intuicyjne w użyciu.
geometry picker fme 2021.2
Nowy interfejs funkcji Geometry Picker

Sprawniejsze zarządzanie

Safe Software nie zapomniał również o tych, którzy zarządzają FME Server w organizacji. FME Server 2021.2 umożliwia logowanie za pomocą konta Microsoft.

Administratorzy będą więc mogli konfigurować i zarządzać dostępami z jednego miejsca. Użytkownicy natomiast będą mogli zalogować się do systemu za pomocą jednego zestawu danych do logowania.

fme server 2021.2

FME Cloud

Warto wspomnieć, że jeszcze w tym roku Safe Software przewiduje nowości w FME Cloud, m.in.: odświeżony UX/UI, poprawioną użyteczność, uruchamianie i konfigurowanie instancji FME Server z poziomu jednej strony.
Dodatkowo otrzymamy nowy dashboard, ułatwiający zarządzanie instancjami dzięki:

  • Powiadomieniom o aktywnych instancjach
  • Powiadomieniom o kontach
  • Szybkiemu dostępowi do instancji
  • Wyświetlaniu incydentów przerw w pracy

Nowe FME Cloud daje również dostęp do wykresów historycznych danych, a także możliwość konfigurowania powiadomień o kończących się zasobach FME Cloud.

Wypróbuj FME 2021.2!

Sprawdź nowe funkcje i usprawnienia w tej wersji FME – pobierz wersje trialowe i przetestuj możliwości Platformy:

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas – chętnie pomożemy!