Skip to main content

Automatyzacja i optymalizacja procesów kontroli danych przestrzennych – case study Visimind

By 14 października, 2021Case studies
Automatyzacja i optymalizacja procesów kontroli danych przestrzennych

Platforma FME pomogła firmie Visimind w pełni zautomatyzować i znacznie skrócić czas realizowanych procesów zbierania, walidacji i kontroli danych oraz zbudować szereg wysokiej jakości produktów bazujących na pozyskanych danych o sieci Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE). Poznaj historię klienta i dowiedz się, jakie korzyści przyniosło wykorzystanie Platformy FME.

W ramach projektu realizowanego dla PSE, firma Visimind miała za zadanie przeprowadzić szczegółową inwentaryzację obiektów należących do sieci elektroenergetycznej PSE. Oznaczało to zebranie i dostarczenie odpowiednio ustrukturyzowanych danych na temat sieci PSE, rozciągającej się na przestrzeni wielu kilometrów, i na ich podstawie stworzenie szeregu produktów – w tym Geobazy, czyli spisu wszystkich zdigitalizowanych obiektów widocznych na ortofotomapie. Bardzo istotnym czynnikiem była tu wysoka jakość danych.

plan zagospodarowania stacji

Aby wywiązać się z założeń projektu, firma Visimind poszukiwała rozwiązania, które zautomatyzuje i przyspieszy cały proces zbierania, ale przede wszystkim walidacji i kontroli zebranych danych i dostarczanych produktów (i podniesie ich jakość) – czynności, który do tej pory były wykonywane w większości manualnie lub półautomatycznie.

Visimind – poznaj historię klienta

Jak skorzystanie z usług Globemy i wdrożenie FME pomogło wywiązać się z założeń projektu dla strategicznego klienta – Polskich Sieci Elektroenergetycznych? Przeczytaj case study i dowiedz się:

  • Jakie wyzwania stały przed Visimind związku z realizacją projektu dla PSE?
  • Dlaczego Visimind zwróciło się o wsparcie do Globemy i wybrało rozwiązanie FME?
  • Jakie korzyści FME przyniosło Visimind i jak potoczyła się nasza dalsza współpraca?