Skip to main content

FME i Safe Software w raporcie 2021 Gartner’s Magic Quadrant

By 17 września, 20214 marca, 2022Aktualności / Nowości FME
fme gartner

Niezwykle miło nam poinformować, że firma Safe Software po raz kolejny znalazła się w raporcie Gartner’s Magic Quadrant. Safe Software to twórca FME, jednego z najbardziej popularnych rozwiązań do integracji i przetwarzania danych, a Globema jest partnerem firmy na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

Safe Software zostało sklasyfikowane w raporcie w kategorii Data Integration Tools – rozwiązań do integracji danych. Obecność w raporcie Magic Quadrant to ogromne wyróżnienie zarówno dla twórców FME, jak i dla partnerów Safe Software!

W najnowszym wydaniu raportu, Safe Software zostało określone jako Gracz Niszowy (Niche Player). Oznacza to, że firma cechuje się wysokim poziomem specjalizacji i innowacji i zajmuje mały, ale wyróżniający się bardzo konkretnymi cechami fragment rynku i dzięki temu z powodzeniem rywalizuje z o wiele większymi graczami, działającymi jednak na szerszą skalę.

„Dla nas, Partnera Safe Software, to bardzo duże wyróżnienie, że Safe Software i Platforma FME po raz kolejny znaleźli się w raporcie Gartner Magic Quadrant. Naszym zdaniem, Gartner docenił Platformę FME m.in. za szerokie możliwości integracyjne, prostotę użytkowania, brak konieczności kodowania oraz wsparcie dla danych przestrzennych.”

Karolina Borkowska, Product Manager FME w Globemie

Czym jest Magic Quadrant?

Magic Quadrant to raport amerykańskiej firmy konsultingowej Gartner. Na podstawie analiz jakościowych, tworzy ona perspektywiczny obraz danego sektora rynku IT, jego kierunków rozwoju i dojrzałości rynkowej. Rozpatruje również uczestników tego rynku i ich pozycję zarówno w szerokim kontekście, jak i wobec siebie nawzajem.

Gartner ocenia dostawców pod kątem kompletność wizji i zdolność do realizacji działań i na tej podstawie umieszcza daną firmę w jednej ćwiartce planszy Magicznego Kwadrantu. W zależności od oceny Gartnera firma może zostać sklasyfikowana jako:

  • Leader (Przywódca, Lider): najwyżej oceniany zarówno pod kątem kompletności wizji jak i zdolności do realizacji działań w swojej dziedzinie.
  • Challenger (Pretendent): o bardzo wysokiej zdolności operacyjnej i dominacji w danym segmencie rynku, nie demonstruje jednak pełnego zrozumienia tego, w jakim kierunku ten rynek podąża.
  • Visionary (Wizjoner): rozumie w jakim kierunku podąża rynek, jednak jego działania nie są jeszcze optymalne.
  • Niche player (Gracz Niszowy): skupia się, z sukcesami, na małym fragmencie rynku, dzięki czemu może konkurować z innymi, mniej wyspecjalizowanymi podmiotami.

Poznaj szczegóły raportu 2021 Magic Quadrant for Data Integration Tools

Pobierz najnowszy raport i przekonaj się, dlaczego FME firmy Safe Software to oprogramowanie, które najlepiej wspiera integrację danych.

FME – platforma integracyjna, która dopasuje się do potrzeb Twojego biznesu

Zastanawiasz się, czy FME to właściwe narzędzie i czy sprawdzi się w Twojej firmie? Skontaktuj się z nami! Nasi konsultanci chętnie pokażą, jak FME może usprawnić pracę z danymi i zautomatyzować procesy. Możesz także zobaczyć, jak działa FME w praktyce i jak pomaga naszym klientom – sprawdź prezentacje i case studies.