Skip to main content

XML i JSON bez tajemnic – webinarium FME

By 17 maja, 20214 marca, 2022Wydarzenia / Webinaria
FME webinar

XML i JSON to dwa najpopularniejsze formaty wymiany danych w Internecie. Są wykorzystywane również do udostępniania danych pomiędzy organizacjami, w usługach sieciowych i pracy wielu urządzeń (np. w sieciach IoT) oraz aplikacji.

Struktura plików XML i JSON jest mocno złożona, ponieważ składa się z zagnieżdżonych elementów. Podczas pracy z tymi formatami danych konieczna jest znajomość ich struktur, by sprawnie korzystać z informacji, które są w nich zapisane.

Możliwości wykorzystywania plików XML i JSON są coraz szersze. Warto je zatem znać, sprawnie się nimi posługiwać i umieć wyciągać z nich odpowiednie informacje. Chcesz lepiej poznać oba formaty? Dołącz do naszego webinarium. Opowiemy na nim, w jakiś sposób wykorzystać FME do pracy z danymi zapisanymi jako XML lub JSON.

W trakcie spotkania omówimy kluczowe zagadnienia związane z przetwarzaniem danych XML i JSON w FME:

  • Przedstawimy formaty XML, JSON i pokrewne
  • Nakreślimy różnice między nimi oraz przeanalizujemy, gdzie dane w tych formatach są zazwyczaj wykorzystywane
  • Pokażemy sposoby czytania i zapisu plików XML i JSON
  • Omówimy walidację plików XML i JSON
  • Zaprezentujemy także sposoby edycji, aktualizacji oraz wyodrębniania fragmentów plików XML i JSON
  • Przypomnimy, jakie transformery dostępne w FME są przygotowane do pracy z XML oraz JSON

Webinarium „XML i JSON bez tajemnic – przetwarzanie przy pomocy FME” odbędzie się 22 czerwca o 12:00 i potrwa ok. 1,5 h.

Jeśli na co dzień masz problem z przetwarzaniem plików XML i JSON lub chcesz poznać te pliki i dowiedzieć się, jak z nich korzystać i w jaki sposób wyciągnąć z nich najważniejsze informacje – zarejestruj się i dołącz do webinarium!