Skip to main content

FME World Tour 2020 – dziękujemy, że byliście z nami!

By 5 października, 20204 marca, 2022Wydarzenia / Webinaria
FME World Tour 2020 - podsumowanie

23 i 24 września odbyła się tegoroczna edycja FME World Tour, ważne wydarzenie dla użytkowników i miłośników tej najpopularniejszej platformy integracji danych. Nowość: wydarzenie po raz pierwszy odbyło się całkowicie online.

Pierwotnie zaplanowaliśmy konferencję na maj, jednak nasze plany pokrzyżowała pandemia COVID-19. Bezpieczeństwo uczestników i prelegentów jest dla nas najważniejsze, dlatego zdecydowaliśmy się – w porozumieniu z naszymi partnerami z Safe Software, twórcami FME – na w pełni internetową formę wydarzenia.

Podczas tegorocznej edycji FME World Tour wystąpiło 12 prelegentów i prelegentek, którzy pokazali 11 prezentacji, dotyczących wykorzystania FME w praktyce. Nasi eksperci na co dzień pracują w instytucjach z całej Polski oraz poza Polską. Nie zabrakło też absolwentów i doktorantów uczelni technicznych – np. z Politechniki Warszawskiej czy Uniwersytetu Technicznego w Monachium. Wśród prezentujących obecni byli również specjaliści FME z Globemy.

Oto pełna lista prelegentów wraz z tytułami wystąpień (w kolejności prezentowania):

 • Maksymilian Rogowski, TomTom – Przykłady wykorzystania FME w TomTom – tricks and tips
 • Artur Gustowski, Globema – GeoTaskPlanner – aplikacja webowa wspierana przez FME
 • Karol Krajewski, MGGP Aero – Jak FME pomaga zapewnić bezpieczeństwo lotu i unikać przeszkód powietrznych
 • Michał Pilarski, Jeppesen a Boeing Company – PythonCaller jako uniwersalny AttributeManipulator
 • Marta Kozłowska i Marek Godala, Globema – Zyski z automatyzacji rozliczania usług chmurowych z wykorzystaniem FME Server
 • Alicja Konkol, Politechnika Warszawska – Koncepcja procesu interpolacji oraz wizualizacji zmian zanieczyszczenia powietrza z wykorzystaniem FME
 • Mateusz Pyra, Globema – FME z Open Data – co dalej?
 • Paweł Wróblewski, Globema – FME jako narzędzie automatycznej migracji schematów połączeń optycznych do środowiska Smallworld PNI
 • Tomasz Targowski, SHH – Cykl życia miejskich modeli 3D wspieranych przez technologie FME
 • Olaf Wysocki, UT Monachium – Ulepszone modele miast 3D w symulacjach samochodów autonomicznych
 • Wiktor Sawicki, Globema – Licencjonowanie FME i dostępne modele subskrypcyjne

Dodatkowo dzień przed konferencją, 22 września, odbyły się zdalne warsztaty z FME Desktop – Basic i Advanced, podczas których nasi trenerzy przeszkolili kilkunastu użytkowników FME.

Wirtualna forma nie zniechęciła uczestników – na FME World Tour zarejestrowało się prawie 150 osób, a obecnych było nieco ponad 100 osób.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: czasopismo Geodeta oraz portale geoforum.pl, gisplay.pl, UrbNews.pl oraz Nowoczesne Technologie w Przemyśle.

Dziękujemy za zaangażowanie, obecność i dzielenie się wiedzą. Zachęcamy do obejrzenia nagrań i prezentacji z tegorocznego wydarzenia. No i… zapraszamy w przyszłym roku!