Skip to main content

Jakie problemy może rozwiązać integracja danych z użyciem FME?

By 29 października, 20194 marca, 2022Integracja i przetwarzanie danych
integracja_danych_1

Integracja danych pozwala na łączenie danych zapisanych w różnych formatach, pochodzących z wielu źródeł i na gromadzenie ich w jednym miejscu. Ostatecznym celem integracji danych jest generowanie cennych i przydatnych informacji, które są dla wielu firm kluczową wartością w rozwiązywaniu problemów i podejmowaniu właściwych decyzji biznesowych.

Zgromadzenie danych w jednym konkretnym miejscu jest niewiele warte. Aby w pełni wykorzystywać ich potencjał,  konieczne jest ich stałe udostępnianie. Może to zarówno pomóc w usprawnieniu komunikacji pomiędzy poszczególnymi działami w firmie, jak  również zapewnić lepszą obsługę klienta, usprawnić wykonywane operacje czy podejmowanie decyzji biznesowych.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych obszarów, w których integracja danych może rozwiązać problemy i przynieść wymierne korzyści:

Technologia ta staje się coraz bardziej popularna i pozwala na pracę z dużymi zbiorami danych. Zarządzenie ogromnymi ilościami różnorodnych danych wiąże się jednak ze sporymi trudnościami. Integracja wszystkich danych rozproszonych i ukrytych w przedsiębiorstwie pomoże w ich zrozumieniu – zarówno w przypadku, gdy dane są generowane wewnętrznie, czy też gromadzone z zewnętrznych źródeł.
Odnoszą się one do różnorodnych źródeł, które przechowują dane w określonych lokalizacjach. W tym przypadku problem wynika ze starszych, często niedziałających systemów. Łączenie danych pomoże w ich pobieraniu ze starszych systemów, wychodzących już z codziennego użytkowania i wgrania ich do nowych, rozwijających się systemów.
Dzięki stworzeniu jednego spójnego magazynu, łączącego dane z wielu źródeł, wszyscy użytkownicy z Twojej firmy mają stały dostęp do danych i wielu informacji, bez konieczności zadawania zapytań. W rezultacie zyskujesz szerszy dostęp do danych i ograniczasz ryzyko ich błędnej replikacji.

Przedstawione powyżej rozwiązania problemów pozwalają na oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Integracja danych umożliwia również wygodniejsze i sprawniejsze zarządzanie nimi. Poniżej przedstawiamy kilka metod administrowania danymi, gdzie integracja jest bardzo przydatna.

Termin ten opisuje proces stosowania technologii do analizy danych biznesowych w celu podejmowania lepszych decyzji. Przed podjęciem prawidłowych decyzji biznesowych istotne jest, aby dane były uporządkowane, oczyszczone i przygotowane do analizy.
Niezwykle ważnym jest, aby osoby podejmujące decyzje dobrze rozumiały wszelkie potrzebne informacje pozwalające na prawidłowy rozwój organizacji. W sytuacji, gdy dane nie są ustrukturyzowane lub są trudno dostępne nie ma możliwości na podjęcie odpowiednich decyzji i określenie, jakie kroki należy podjąć.
Dzięki uporządkowanemu łączeniu i zarządzaniu informacjami o klientach, firmy są w stanie zapewniać lepszą obsługę klientów. Integracja danych klientów pozwala stworzyć wydajniejszy system zarządzania, który umożliwia pracownikom łatwy dostęp do danych konsumenckich i sprawne wyszukiwanie ich w razie potrzeby.
Umożliwia użytkownikowi dostęp do danych, manipulowanie nimi i wysyłanie zapytań bez potrzeby dostępu do rzeczywistej lokalizacji przechowywania danych. W przypadku wirtualizacji danych, kluczem do odpowiedniej konserwacji danych jest prawidłowo stworzona struktura zaplecza. Umożliwia to sprawne funkcjonowanie aplikacji typu front-end i rozwiązań samoobsługowych.

Każdego dnia zmagasz się z narastającą liczbą nieuporządkowanych danych? Chciałbyś wykorzystać wymienione tu rozwiązania w swoim przedsiębiorstwie?

Napisz do nas

Nasi eksperci pomogą Ci w doborze najbardziej optymalnego rozwiązania, dopasowanego do Twoich potrzeb.