Skip to main content

Geospatial Hackathon 2019 – zapraszamy!

By 12 lutego, 20194 marca, 2022Wydarzenia / Webinaria
hackathon_geoinformacyjny_2019

Jak przy pomocy gry efektywnie i efektownie zarazem przekazać mieszkańcom informacje o planowanych kierunkach rozwoju miasta? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć uczestnicy Geospatial Hackathon 2019, organizowanego przez Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Jako Google Premier Partner, zostaliśmy partnerem tego wydarzenia. Hackathon odbędzie się w dniach 22-23 lutego w Warszawie.

Celem Hackathonu jest opracowanie aplikacji wspierającej proces tworzenia i rozwoju smart city oraz (geo)partycypacji społecznej z wykorzystaniem tzw. serious games. Do dyspozycji będą udostępnione przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii dane przestrzenne (BDOT 10k, cyfrowa ortofotomapa, modele budynków 3D) dla jednego z trzech w Warszawie: Osiedle Kamionek, Port Praski, Miasteczko Wilanów.

Uczestnicy będą mogli wykorzystywać następujące technologie:

  • w zakresie modelowania 3D: ESRI CityEngine, FME, Trimble SketchUp, Blender
  • w zakresie opracowania i modyfikacji gier: Unity, Unreal Engine, MCreator (Minecraft), Cities: Skylines oraz wspierających narzędzi programistycznych
  • dopuszczalne jest także opracowanie gry z wykorzystaniem API Google Maps i Google Earth

W piątek 22 lutego odbędą się również warsztaty dla chętnych:

  • Google Maps API dla uczniów szkół średnich i ich nauczycieli realizowane w ramach przygotowań do „Konkursu Geoinformatycznego PW”
  • FME Server
  • CityEngine, Minecraft, Cities: Skylines (opcjonalnie)

Do udziału zapraszamy zarówno uczestników indywidualnych, jak i zespoły 2-4-osobowe. Więcej szczegółów oraz formularz rejestracyjny znajduje się tutaj.

Strona wydarzenia i rejestracja

geospatial_hackathon