Skip to main content

Globema po raz kolejny została Diamentem Forbesa

By 10 lutego, 201620 maja, 2020Aktualności / Nowości FME

Po raz kolejny Globema otrzymała prestiżowy tytuł „Diament Forbesa”, przyznawany firmom, które w ciągu ostatnich trzech lat działalności najbardziej dynamicznie zwiększały swoją wartość. Jest to już dziewiąta edycja „Diamentów” opracowana przez redakcję miesięcznika Forbes oraz firmę Bisnode Polska.

Wywiadownia Bisnode zebrała dane o podmiotach gospodarczych, które złożyły w terminie raporty do Krajowego Rejestru Sądowego w 2015 roku. Dane te posłużyły do stworzenia bazy przedsiębiorstw, którym agencja przyznała pozytywny rating wiarygodności, a więc takich, które są rentowne (na podstawie wskaźników EBIT i ROA), mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami.

Firmy spełniające wszystkie warunki musiały również wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wysoką wartością kapitałów własnych (pod uwagę wzięto tylko przedsiębiorstwa, które w 2014 roku osiągnęły przychody ze sprzedaży na poziomie co najmniej 5 mln złotych). Dodatkowo wszyscy kandydaci do miana „Diamentu” zostali zweryfikowane w Krajowym Rejestrze Długów.

Przedsiębiorstwa zostały wycenione metodą szwajcarską, która łączy metodę majątkową i dochodową.

O miesięczniku Forbes

Forbes to miesięcznik gospodarczy skierowany przede wszystkim do menedżerów średniego i wyższego szczebla, biznesmenów oraz inwestorów. Magazyn dostarcza fachowych informacji o rynkach finansowych, przedstawia i tłumaczy zjawiska zachodzące w świecie biznesu. Co roku Forbes tworzy wiele rankingów, zestawień i raportów, między innymi ranking stu najbogatszych Polaków.

Na podstawie: diamenty.forbes.pl

Diament, Gazela i Lider

W ciągu kilku ostatnich lat Globema otrzymała szereg nagród przyznawanych zarówno przez media i organizacje branżowe, jak i partnerów biznesowych. Co roku polska firma zajmuje także wysoką pozycję w rankingu Computerworld.

Wśród wyróżnień Globemy znalazły się m.in.:

  • Rynkowy Lider Innowacji
  • Gazela Biznesu
  • GE Sales Channel Recognition Award
  • GE Energy Best Performance
  • GE Energy Customer Focus Award
  • GE Energy Growth Award

O Globemie

Globema jest wiodącym dostawcą i integratorem kompleksowych rozwiązań informatycznych między innymi dla telekomunikacji i branż sieciowych. Głównymi produktami Globemy są specjalizowane, branżowe systemy zarządzania zasobami przestrzennymi przedsiębiorstw sieciowych, a także systemy wsparcia realizacji zadań terenowych oraz technologie lokalizacji obiektów w czasie rzeczywistym.

Rozwiązania Globemy obejmują prowadzenie inwentaryzacji sieci, projektowanie jej rozwoju, wsparcie eksploatacji, obsługę awarii oraz zarządzanie służbami mobilnymi i automatyzację procesów logistycznych. Firma współpracuje z uczelniami technicznymi w Warszawie i w Łodzi (m.in.: UW, WAT, Politechniki).

Globema jako Autoryzowany Partner Google działa w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Profesjonalizm i doświadczenie Globemy zaprocentowało uzyskaniem, jako pierwszy reseller w regionie CEE, najwyższego statusu partnerstwa – Google Premier Partner.

Rozwiązania i produkty Globemy

Zobacz także:

GLOBEMA WYSOKO W RANKINGU COMPUTERWORLD TOP200
GLOBEMA GAZELĄ BIZNESU
Kolejne certyfikaty dla zespołu Globemy