Skip to main content

Globema wysoko w rankingu Computerworld TOP200

By 30 czerwca, 201520 maja, 2020Aktualności / Nowości FME

Computerworld już po raz 24 opublikował raport „TOP200: Polski Rynek Teleinformatyczny” (edycja 2015) prezentujący największe firmy IT w Polsce. Opublikowany właśnie raport obejmuje cały rynek IT, tzn. zarówno firmy software’owe, hardware’owe, internetowe, integracyjne i inne. Jak co roku, w zestawieniu tym znalazła się również Globema, która utrzymała wysoką pozycję w sektorach utilities i telekomunikacyjnym. Globema zachowała również miejsce w pierwszej dziesiątce w zakresie nakładów inwestycyjnych na prace badawczo rozwojowe, co dobrze ilustruje strategiczne nastawienie firmy na rozwój przez innowacje.

Raport Computerworld TOP200 tworzony jest od 1992 roku. Ponieważ obejmuje cały Polski rynek IT, w klasyfikacjach brane są pod uwagę zarówno specjalistyczne firmy software’owe i integratorzy (np. Globema) jak i dystrubutorzy sprzętu oraz firmy biznesowo-konsultingowe. Tym bardziej cieszy nas fakt, że Globema utrzymuje wysokie pozycje w kluczowych zestawieniach Computerworld TOP200:

  • Firmy informatyczne o największych nakładach na R&D – 9 miejsce

  • Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora utilities (wyłączając energetykę) – 17 miejsce

  • Najwięksi dostawcy oprogramowania na zamówienie – 23 miejsce

  • Najwięksi dostawcy usług IT dla sektora energetycznego  – 30 miejsce

  • Najwięksi dostawcy usług IT dla sektora telekomunikacyjnego  – 35 miejsce

Serdecznie dziękujemy naszym Klientom oraz Partnerom za zaufanie i współpracę, która umożliwia osiąganie i utrzymywanie wysokich wyników w powyższych kategoriach.

Globema od lat stawia na działalność badawczo-rozwojową

Co roku Globema jest w pierwszej dziesiątce rankingu firm o największych nakładach na prace badawczo-rozwojowe. Nasza firma aktywnie prowadzi projekty B+R i wdraża ich rezultaty na całym świecie. Globema posiada własne jednostki badawczo-rozwojowe oraz dwa centra rozwoju oprogramowania. Współpracujemy z wiodącymi uczelniami technicznymi i placówkami naukowymi, w tym Politechniką Łódzką i Warszawską, Uniwerstytem Warszawskim i Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Wiele projektów Globemy zostało dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

9-2014-10-08-innovatove_baner

O Globemie

Globema jest wiodącym na rynku dostawcą produktów i usług informatycznych. Nasze rozwiązania obejmują: lokalizację obiektów i pracowników w czasie rzeczywistym, zarządzania pracami w terenie, paszportyzację sieci, OSS, zarządzanie usługami i majątkiem sieciowym, rozwiązania dla Smart Grid i OZE oraz wsparcie decyzji w oparciu o mapy i dane przestrzenne.